Toskania

Toskania to niesamowicie magiczny i wyjątkowy region we Włoszech, który jest niezwykle często odwiedzany przez turystów. Przepyszna kuchnia ze wspaniałymi trunkami, krajobrazy pełne sielskości i piękna oraz mnóstwo atrakcji – to wszystko czeka tutaj tylko na odkrycie. To zarazem najbardziej zielony region Włoch, który potrafi rozkochać w sobie niemal każdego, kto odwiedza ten zakątek świata. Warto więc dać sobie nieco więcej czasu, by rzeczywiście móc nacieszyć się atmosferą i pięknem Toskanii.

Co warto zobaczyć będąc w Toskanii?

Niezwykłym toskańskim miastem jest niewątpliwie Florencja. Na turystów czeka tu chociażby Katedra Duomo, na której szczyt można wejść wspinając się po 436 stopniach. Posiada ona XVI-wieczne freski, a z jej szczytu widać wspaniałą panoramę miasta. Warto także zwiedzić Galerię Akademii z dziełami Michała Anioła, czy Galerię Ufizzi.

Toskania to także możliwość spacerowania bez końca czy wybrania się na wycieczki rowerowe wśród malowniczych widoków. Dobrym miejscem na tego typu aktywności jest Montepulciano. Miasteczko to nazywane bywa „perłą XVI wieku”.

Nie można zapomnieć także o Pizie i o jej Krzywej Wieży. Posiada ona katedrę, a także baptysterium. Miasto zaś najlepiej zwiedzać o świcie, pospacerować wśród unikalnej roślinności Parku Narodowego San Rossore czy odwiedzić romańską XII-wieczną bazylikę. Równie ciekawe jest miasteczko San Gimignano z magiczną architekturą i pięknymi krajobrazami. Bywa ono czasem nazywane „średniowiecznym Manhattanem”.

Toskania to również słynna i urokliwa Siena. Wznosi się ona na trzech wzgórzach. Na turystów czeka tu ponad stumetrowa wieża – Torre del Mangia oraz jeden z najpiękniejszych placów na całym świecie, czyli Plazza del Campo. Siena to także czarno-biała katedra gotycka z niesamowitą marmurową posadzką.

Toskania to niezwykłe miejsce, pełne niespodzianek. Kto raz tu zawitał jest już zgubiony. Bowiem chce się tu wracać. Nieustannie. Odkrywać nowe miejsca i głęboko odpoczywać pośród piękna natury. Toskania zaskakuje, urzeka i rozaniela. To jeden z najpiękniejszych regionów we Włoszech. Ze smakowitą kuchnią, sympatycznymi mieszkańcami i mnóstwem zakątków do zwiedzania. Miasta i miasteczka zachęcają do tego, by dać się ponieść panującej tu magii i najlepiej zostać już na zawsze. Albo chociaż wracać raz na jakiś czas.