Riwiera Olimpijska

Malownicza Riwiera Olimpijska rozciąga się na długości 70 km, we wschodniej części kraju, tuż nad ciepłym i krystalicznie czystym Morzem Egejskim. Bajkowe widoki, słońce, długie piaszczyste plaże oraz pełne uroku miasteczka przesiąknięte pozostałościami z czasów starożytnych pozwolą się zrelaksować i zapomnieć o codzienności.

Wczasy na Riwierze Olimpijskiej – atrakcje, zabytki, przyroda

Pobyt na Riwierze Olimpijskiej to doskonała okazja do zaczerpnięcia chwili relaksu na łonie natury. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu mogą wybrać się na trekking po Parku Narodowym Góry Olimp, który w 1981 r. został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przez obszar parku przebiega międzynarodowa ścieżka E4, która prowadzi do wodospadu Enipeasa. Wyprawa do parku to także idealny pomysł dla amatorów wycieczek rowerowych i konnych, jak również sportów ekstremalnych np. raftingu, kanyoningu lub skoków ze spadochronem. Na obszarze Parku Narodowego Góry Olimp zlokalizowanych jest kilka pełnych uroku miejscowości, które przyciągają zabytkowymi świątyniami i cerkwiami. W Petrze zobaczyć można pochodzący z XI w. klasztor ze świątynią Wniebowstąpienia Bogurodzicy, zaś Vrontou zachwyca przepiękną cerkwią  pod wezwaniem św. Mikołaja.

Spędzając wakacje na Riwierze Olimpijskiej warto także zobaczyć Meteory, czyli masyw skał z piaskowca i zlepieńca, na szczycie którego znajduje się kompleks przepięknych, „zawieszonych w powietrzu” klasztorów prawosławnych. Na uwagę zasługuje również Dion, czyli ruiny starożytnego miasta wraz z zespołem świątynnym oraz muzeum gromadzącym ekspozycję poświęconą wykopaliskom. Miłośnicy zwiedzania powinni ponadto odwiedzić stolicę regionu, miasto Katerini z okazałą katedrą Thia Analipsi, kościołem św. Katarzyny oraz Pondian Museum.

Riwiera Olimpijska – greckie wakacje dla żądnych wrażeń

Wypoczynek na Riwierze Olimpijskiej to wspaniały pomysł na wczasy zarówno dla osób aktywnych i spragnionych przygód, jak i turystów preferujących relaks na piaszczystej plaży wśród rozgrzewających promieni słońca. Bogactwo przyrodnicze masywu Olimp, tajemnicze górskie miejscowości, w których czuć ducha starożytności oraz liczne atrakcje dla pasjonatów sportów ekstremalnych sprawią, iż urlop na Riwierze Olimpijskiej pozwoli oderwać się od codzienności.