Ibiza

Ibiza to fascynująca wyspa, która potrafi zaskoczyć. Niezależnie od pory roku. Mnóstwo tu zarówno dzikich, jak i bardziej spokojnych plaż, magicznych zakątków, tras spacerowych i innych atrakcji, które sprawiają, że można się zakochać. Wysokie urwiska, skarpy, zapach rozmarynu i niezwykle pomocni i uśmiechnięci mieszkańcy są charakterystyczni dla tego miejsca. Podobnie jak piaszczyste plaże na obrzeżach miast, przytulne kawiarenki i mnóstwo klubów otwartych w sezonie.

Pogoda, czyli kiedy najlepiej się wybrać na Ibizę

Ibiza znajduje się w ciepły klimacie śródziemnomorskim i oferuje swoim mieszkańcom oraz turystom aż 300 dni słonecznych w roku. Ciepłe wiatry z Afryki oraz wysokie temperatury sprawiają, że trudno opuścić to miejsce, które oferuje tyle skarbów i niezwykłych zakątków.

Okres letni zaczyna się już w maju, jednakże można się tutaj wybrać niemal o każdej porze roku. Niewątpliwie wspaniałymi miesiącami na zwiedzanie są marzec i kwiecień, czyli tuż przed sezonem oraz październik czy listopad. Od grudnia do lutego można się spodziewać ochłodzenia, a w okresie letnim przybywa nie tylko ciepła, ale i turystów. Więc choć od czerwca do września można cieszyć się prawdziwym gorącem to warto wybrać miejsca mniej zaludnione, bowiem zaczyna tu być naprawdę tłoczno.

Ciekawe miejsca i inne atrakcje, czyli o perełkach magicznej wyspy

Ibiza posiada aż kilkadziesiąt niezwykle pięknych plaż, z których można znaleźć i te bardziej dzikie, mniej uczęszczane. Wybrzeże tej niezwykłej wyspy jest tak różnorodne, że warto poświęcić na jego zwiedzanie więcej czasu. Jednym z magicznych zakątków, które można tu odnaleźć jest niewątpliwie Ses Salines. To rezerwat przyrody ulokowany w południowej części Ibizy, w okolicach Sant Josep de Sa Talaja – naturalne środowisko życia dla 200 gatunków ptaków ,wśród których można zobaczyć także flamingi.

Równie niezwykłe są jaskinie, takie jak Cueva de Es Cuieram czy Cova de Can Marca w pobliżu Sant Miquel. Interesujące formacje skalne i atmosfera tajemnicy przyciągają tu turystów z różnych stron świata. Ibiza to także starożytne ruiny czekające w Sa Caleta czy fenicko-punicki cmentarz – Necropolis de Puig des Molins. A to dopiero początek atrakcji.