Północne Włochy – miasta, miejsca które można zobaczyć

Północne Włochy to kraj pełen niespodzianek. Ogromna ilość przepięknych miejsc sprawia, że chce się tutaj wracać, odpoczywać pośród rajskich krajobrazów i aktywnie spędzać czas. Zarówno latem jak i zimą czeka tu mnóstwo atrakcji. Zachwycają urocze, wąskie uliczki romantycznych miast, cudowne wybrzeże Morza Śródziemnego a także zabytkowe zakątki z interesującą historią. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Przepiękne górskie klimaty – odpocznij od zgiełku

Włochy czarują pięknym górskim klimatem oraz najwyższymi szczytami w całej Europie. Otulone białym puchem lasy lub też doliny pełne zieleni latem – to wszystko czeka tutaj tylko na odkrycie. Warto choć raz w życiu spędzić parę dni we włoskich Alpach, by móc docenić wszystkie cuda będące tutaj codziennością. Skaliste granie, wapienne i strzeliste turnie, polodowcowe jeziora.. Wakacje w tej części świata jawią się jak spełnienie marzeń o głębokim relaksie w kontakcie z naturą.

Miasta pełne blichtru i niezapomnianych atrakcji

Północne Włochy czarują także ilością miast, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest Mediolan, niezwykła metropolia z ogromną katedrą pełną zdobień i detali. Oprócz tego czekają tutaj także takie perełki jak kościół Santa Maria delle Grazie, w którym można podziwiać Ostatnią Wieczerzę Leonarda da Vinci oraz pełen skarbów zamek Sforzów.

Cudowna bazylika znajduje się również w Novara. Mowa tutaj o San Gaudenzio, która posiada aż 121-metrową kopułę oraz barokową dzwonnicę. Co ciekawe, do tego, by mogła powstać potrzeba było aż trzech stuleci. Północne Włochy to również znana na całym świecie Padwa z bazyliką św. Antoniego, najstarszym na całym świecie uniwersyteckim ogrodem botanicznym oraz XIV-wieczną kaplicą Scrovegnich.

Przepięknym miejscem jest również lombardzkie miasto Mantua z Pałacem Książęcym,bazyliką Sant’Andrea czy katedrą San Pietro. Miasto to urzeka także rotundą San Lorenzo oraz wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO starówką. Nie sposób nie wymienić również takich metropolii jak Turyn, Wenecja czy Genua a to naprawdę zaledwie kilka przykładów niesamowitych metropolii czekających na turystów w Północnych Włochach.

Rajskie krajobrazy włoskiego wybrzeża Ligurii

Będąc w tej części Włoch warto także zwiedzić Park Narodowy Cinque Terre, który ma za zadnie chronić piękno tutejszej natury i jej cuda. Niezwykłe winnice zapraszają na długie spacery, a lasy i urwiska do tego, by na chwilę się zatrzymać i spojrzeć w siebie. Tutejsze cuda przyrody oczarowują a wybrzeże pozwala na prawdziwy relaks wśród piaszczystych i żwirowych plaż.

Północne Włochy to przepiękne miejsce na ziemi, pełne wszelkiego rodzaju udogodnień i cudów natury. Wysokie górskie szczyty, zielone doliny, plaże pełne białego piasku i miasta obfitujące w zabytki i inne atrakcje sprawiają, że nie sposób się tutaj nudzić. Wakacje w tej części świata to gwarancja dni pełnych słońca, inspiracji i nowych wrażeń. Wystarczy tylko pozwolić sobie być tutaj, spróbować, zakosztować pełni życia we włoskim stylu.