Malaga – perełka południowej Hiszpanii

malagaSłońce, malownicze piaszczyste wybrzeże Morza Śródziemnego oraz liczne atrakcje dla miłośników sztuki i zwiedzania sprawiają, iż położona na słynnym Costa del Sol Malaga przyciąga turystów, pragnących przeżyć niezapomniany i pełen wrażeń urlop w jednym z najpiękniejszych zakątków Hiszpanii.

Co warto zobaczyć w Maladze?

Szerokie bulwary, bajkowa plaża z krystalicznie czystą wodą i bogate życie nocne sprawiają, iż do miasta chętnie przybywają ludzie młodzi oraz miłośnicy zażywania słonecznych kąpieli. Metropolia zapewnia również szereg atrakcji osobom, chcącym zapoznać się z jego bogatymi dziejami, tradycjami oraz barwną sztuką.

Malaga to rodzinne miasto słynnego malarza Pabla Picasso. Jednym z najważniejszych zabytków jest muzeum artysty, zlokalizowane na placu Buenavista. Wewnątrz podziwiać można dorobek twórczości malarza. Obiekt cieszy się ogromną popularnością i wywiera duże wrażenie również na osobach, które nie uważają się za miłośników sztuki. Przebywając w mieście, wato także wybrać się do teatru Cervantes, gdzie swoją przygodę z aktorstwem zaczął Antonio Banderas, kolejna sławna osobistość pochodząca z Malagi.

Turyści, pragnący podążać śladami bogatej mauretańskiej historii, powinni zaś zawitać do fortecy La Alcazaba, wzniesionej w 1065 r. i stanowiącej dziś bogate muzeum archeologiczne. Na uwagę zasługuje również arabski zamek Castillo Giblarfaro. Najwspanialszym zabytkiem architektury sakralnej jest zaś słynna katedra „la manquita”, wybudowana w stylu renesansowo-barokowym.

Malaga dla szukających ciszy i relaksu

Malaga pełna jest zacisznych zakamarków, w których zaczerpnąć można chwili spokoju na łonie natury. W centrum miasta znajduje się przepiękny Ogród Alameda z egzotyczną roślinnością oraz licznymi alejkami spacerowymi. Dużym uznaniem wśród turystów cieszy się również ogród historyczno-botaniczny Jardines de la Concepcion. Miłośników zażywania słonecznych kąpieli z pewnością zadowoli zaś wypoczynek na piaszczystej bajkowej plaży „La Malagueta”.

Zwiedzając Malagę, warto również poznać jej okolice i zawitać do mniejszej i nieco spokojniejszej Torre del Mar, położonej ok. 30 km na wschód od miasta. Jest to raj dla wielbicieli słońca, kąpieli w krystalicznie czystej wodzie i lenistwa na nieco żwirkowej plaży. Malownicze piaszczyste plaże zlokalizowane są zaś w pobliskiej miejscowości Nerja.