Naxos – wysepka w archipelagu Cyklad

naxosBajkowe widoki, ciepła i krystalicznie czysta woda Morza Egejskiego oraz długie plaże, z mieniącym się w blasku słońca piaskiem, przyciągają na uroczą wysepkę Naxos turystów spragnionych spokoju i relaksu z dala od popularnych kurortów. Przyjemna atmosfera, bliskość natury oraz uśmiechnięci ludzie sprawią, iż wczasy na Naxos pozwolą zapomnieć o codzienności.

Naxos – jak dotrzeć na wyspę

Osoby, planujące spędzić urlop na bajkowej wysepce, mogą skorzystać z bogatej oferty połączeń linii lotniczych Aegean Air lub SAS. Loty z jedną lub dwoma przesiadkami (zazwyczaj w Atenach bądź też w Monachium i Atenach lub Kopenhadze i Atenach) realizowane są z warszawskiego portu im. Fryderyka Chopina. Podróż trwa zazwyczaj ok. 6-7 h, zaś w stronę powrotną ok. 10-14 h. Istnieje również możliwość wykupienia biletu na lot z innego polskiego miasta, jak np. Wrocław czy Katowice, jednak połączenie będzie się odbywać z dwoma przesiadkami na europejskich lotniskach (np. w Warszawie i Atenach lub Monachium i Atenach). Kolejnym sposobem dotarcia na wyspę jest podróż z jednego z polskich portów lotniczych do Aten, a stamtąd promem na wyspę.

Uroki egzotycznej wyspy Naxos – plaże, atrakcje turystyczne, zabytki

Rajska wysepka Naxos kusi rozległymi plażami o miękkim piasku. Do najpiękniejszych zalicza się m.in. plażę Agia Anna, która idealnie nadaje się dla miłośników windsurfingu; Agios Georgios w mieście Naxos (posiada płytkie dno, dzięki czemu jest doskonała dla rodzin z dziećmi); plażę Plaka, przeznaczoną dla nudystów oraz Agios Prokopie z przepięknymi bajkowymi wydmami.

Spędzając wakacje na wyspie, warto się wybrać do miasteczka Naxos, które przyciąga miłą spokojną atmosferą oraz wspaniałymi zabytkami. W górnej części miejscowości zlokalizowany jest zapierający dech w piersiach zameczek, gdzie mieści się muzeum. Czasami są tutaj organizowane pokazy greckiego tańca w rytm tradycyjnej muzyki. Dużą popularnością cieszy się także niedokończona świątynia Apollo, pochodząca z VI w., skąd podziwiać można malownicze zachody słońca.

Naxos – wakacje w raju

Maleńka wyspa Naxos to idealny kierunek dla osób spragnionych ciszy i wypoczynku na łonie natury, wśród egzotyki. Piaszczyste plaże, możliwość uprawiania sportów wodnych oraz atrakcje miasteczka Naxos sprawią, iż urlop na wyspie na długo zapadnie w pamięć.