Marmaris – wiele atrakcji w jednym miejscu

marmaris2

Marmaris to kurort w Turcji, który jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów z całego świata. Nic w tym dziwnego, bowiem miasteczko to pełne jest atrakcji, niesamowitych zabytków, z którymi łączą się fascynujące historie oraz malowniczych krajobrazów. Do tego warto dodać niezwykłą gościnność gospodarzy oraz mnóstwo słońca. Każdy kto choć raz trafił do tego magicznego miejsca pragnie tu powrócić, by móc na nowo odkrywać to, co czeka tutaj na ciekawych świata podróżników.

Marmaris to także luksus oraz blichtr. Prócz ogromnych hoteli, pełnych udogodnień znajduje się tu jeden z najbardziej ekskluzywnych i najnowocześniejszych portów jachtowych jakie można spotkać na całym wybrzeżu Morza Śródziemnego. Do tegoż portu cumują często łodzie najbogatszych ludzi na świecie, gwiazd oraz znanych twarzy. Marina mieści aż 700 jachtów, co naprawdę warto zobaczyć.

Koniecznie trzeba się także wybrać do zamku, który góruje nad miastem. Jego początki sięgają VI wieku p.n.e., a podwaliny stworzyli Jonowie. Walory logistyczne tego miejsca dostrzegł jednak dopiero Sulejman Wspaniały, który jednocześnie był jednym z najbardziej wybitnych władców w historii całej Turcji. To on rozbudował zamek, który niestety został w czasie I Wojny Światowej zbombardowany. Dopiero niedawno zajęto się tą niesamowitą budowlą, jednak niezwykle starannie. Dziś czaruje ona hellenistycznymi rzeźbami, egzotycznymi kwiatami oraz niezwykłą atmosferą.

Marmaris urzeka także po zachodzie słońca. Pełen dyskotek, barów, muzyki zachęca do świętowania do białego rana. Co ciekawe każde miejsce jest inne, rozbrzmiewają inne dźwięki i panuje zupełnie odmienna atmosfera.

Dla osób kochających spokój miast szalonych imprez cudowną alternatywą może okazać się spacer do Icmeler, które znajduje się tylko kilkanaście minut dalej. To miasteczko nie bez powodu nazywa się „sypialnią Marmaris”. Szerokie i piękne plaże pozwalają na wspaniały wypoczynek, a krajobrazy na zachwyt pięknem świata.

Będąc w Marmaris można zakosztować niemal wszystkiego, bo prócz zabytków, imprez oraz położonych niedaleko pięknych plaż każdy podróżnik może udać się na wycieczkę w celu zobaczenia greckich wysp. Jedną z nich jest słynne Rodos, do którego codziennie wyruszają promy. Można wybrać się na samotne zwiedzanie lub też skorzystać i wykupić wycieczkę fakultatywną, by razem z innymi podziwiać piękno położonych niedaleko greckich wysepek.

Dodatkowe informacje – marmarisinfo.com