Skiathos – zaciszna perła Grecji na Morzu Egejskim

skiathos2

Grecka wysepka Skiathos, położona w archipelagu Sporadów Południowych, na Morzu Egejskim przyciąga turystów swoim niezwykłym klimatem, bajkowymi i zacisznymi plażami z przepięknym wybrzeżem oraz egzotyczną roślinnością, wśród której dominuje porastające większą część wyspy – drzewo piniowe. Skiathos to jednak kierunek przede wszystkim dla osób preferujących bierny odpoczynek, zabytków jest tutaj mało, zaś piękne otoczenie sprzyja relaksowi.

Skiathos – niezwykłe miejsca do plażowania, co warto zobaczyć

Wyspa polecana jest w szczególności osobom, które szukają ucieczki od codzienności i pragną się zrelaksować podczas zażywania słonecznych kąpieli na pięknych piaszczystych plażach.

Wakacyjne oferty na Skiathos:

Na Skiathos występuje ok. 60 plaż. Jedną z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów jest plaża Koukounaries, zwana „plażą szyszkową” ze względu na malownicze położenie wśród lasów piniowych. Posiada ona oryginalny kształt półksiężyca. Przebywając na wyspie warto również zawitać do pełnej uroku miejscowości Laria, która słynie z niezwykle bajkowych skał, widocznych z położonej w zatoczce plaży.

Osoby ceniące ciszę i spokój powinny również udać się do przepięknej miejscowości Agia Pareskevi, gdzie czeka na nich długa piaszczysta plaża, zaś liczne tawerny i kafejki zlokalizowane w centrum zachęcają do spędzenia kliku chwil relaksu podczas degustacji lokalnych przysmaków. Miłośnicy kuchni greckiej, pragnący odbyć kulinarną podróż po wyspie koniecznie muszą się zaś udać do miasteczka Achladies, gdzie zlokalizowanych jest wiele tawern i restauracji oferujących przepyszne narodowe dania Grecji. Zaciszne zakątki odnaleźć można również w kurorcie Kanapista, który przyciąga rozciągającą się na długości 2 km plażą. Miejscowość położona jest niedaleko miasta Skiathos, gdzie z kolei na moc wrażeń liczyć mogą fani nocnego szaleństwa w klubach. Osoby pragnące nieco pozwiedzać powinny wybrać się do czterech, niezwykle pięknych, zlokalizowanych na wyspie klasztorów: Agios Charalambos, Panagia tis Kechrias, Kounistria oraz znanego z produkcji pierwszej greckiej flagi Evangelistria.

 

1 thought on Skiathos – zaciszna perła Grecji na Morzu Egejskim

  1. Brzmi ciekawie, akurat coś dla mnie – poleżeć, poopalać się … potem znowu poleżeć … no i może się poopalać 😉

Comments are closed