Korfu

korfu0Niesamowita, górzysta wyspa położona w Grecji, w północnej części Morza Jońskiego to Korfu. Wchodzi ona w skład prefektury Kerkira, a klimat jest tu łagodny i pozwalający na cudowny odpoczynek. Piękne plaże zachęcają do leżakowania, a ciepła woda do pływania, żeglowania, czy serfowania. Korfu jest prześliczne zwłaszcza wiosną, gdy wszystko kwitnie intensywnie i zalewa wyspę feerią kolorów.

Piaszczyste plaże obmywane przez błękitną wodę wprawiają w zachwyt. Korfu jako Królowa Wysp Jońskich pełna jest lasów cyprysowych, klifowych brzegów i słońca. Wschodnia jej część otoczona górami, gdzie plaże są żwirowo-piaszczyste oraz żwirowe, jest wyjątkowo piękna. Będąc tu warto wpatrywać się w morze, bowiem można dostrzec małe wysepki, które swym kształtem przypominają zamki na wodzie.

Popularnym sportem jest tu żeglowanie, a także snorkeling oraz nurkowanie. W Ipsos oraz w Kassiopi można znaleźć najlepsze centra tych aktywności. Do windsurfingu zaś świetnym miejscem będzie Agios Giorgios. Miłośnicy golfa na pewno odnajdą się w miejscowości Livadi, w której znajduje się pole golfowe uważane za najlepsze w całym regionie basenu Morza Śródziemnego. Na Korfu można też jeździć konno i podziwiać krajobrazy wyspy z nieco innej perspektywy.

Największym miastem jest Korfu, które stanowi centrum rozrywki oraz pełne zabytków miejsca. Znajduje się tu także główny port pasażerki i międzynarodowe lotnisko. Zabawa, dzięki licznym barom i klubom nocnym, trwa tu do rana, a samo miasto posiada w sobie uroki całej wyspy w pigułce.

Jeśli pragnie się coś przywieźć z tego niesamowitego miejsca to najlepiej zaopatrzyć się w rękodzieła, czy to tkane materiały, hafty czy koronki. Ciekawą pamiątką niewątpliwie okaże się „Koum Kouat”, czyli likier w pięknych buteleczkach o przeróżnych kształtach.

Na Korfu warto wybrać się w sierpniu, bowiem wtedy odbywają się procesje na cześć patrona wyspy, czy też w maju – wtedy mają miejsce obchody przyłączenia Wysp Jońskich do Grecji. Miłośnicy tańca ludowego zaś odnajdą się na festiwalu na przełomie lipca i sierpnia odbywającym się w Starym Forcie.

Leave a Reply