Lanzarote

lanzarote0Wyspa pełna barw, o kształcie księżyca, z białymi domami, czarnymi plażami, zielonymi jeziorkami i czerwonymi górami to Lanzarote. Powietrze jest tu rześkie, a słońce ogrzewa ziemię niemal cały rok. To wyspa wiecznej wiosny. W ogródkach uprawiane są kaktusy, a ciepła woda zachęca do kąpieli.

Ludzie życzliwie uśmiechają się do odwiedzających, a monumentalne klify pozwalają obserwować niezmierzony ocean. Najpiękniejsze z nich rozciągają się na północy wyspy. Widok zapierający dech w piersiach jest zaś z przeszklonego punktu widokowego Mirador del Rio, który znajduje się na skale wiszącej nad oceanem i łączący do z błękitem nieba.

Można z niej obserwować szachownicę składającej się z pól z solą, a także poszarpany klif oraz pomarańczową plamę będącą wysepką Graciosa. Wysepka ta jest rajem, pokrytym drobnym białym piaskiem, ze skałami opadającymi do morza i barwnymi kanionami.

Dwa najważniejsze kurorty w Lanzarote to Costa Tequise i Puerto del Carmen. Plaże ciągną się tu godzinami, a deptaki pełne są spacerujących, małe kafejki pozwalaj zrelaksować się przy kawie, a życie toczy się tu od rana do późnej nocy.

Niesamowitą plażą jest niewątpliwie Papagayo oraz El Golfo, są one położone na krańcu wyspy. Ciekawe jest to, że otoczona jest wulkanicznymi skałami, a sama plaża jest czarna, poza tym znajduje się na niej także jeziorko o barwie szmaragdowej.

Lanzarote to również Góry Ogniste, których nazwa jest związana z ich pomarańczowo-czerwonym kolorem. Na wyspie znajduje się także 300 wulkanicznych stożków, a na każdym kroku można podziwiać agawy i opuncje.

Znakiem rozpoznawczym miejsca wiecznej wiosny jest zaś wino malvasia, które wytwarzane jest z rosnącej wśród popiołów winorośli. Warto zobaczyć również Jameos, kilkukilometrowy ciąg jaskiń, tuneli i podziemnych korytarzy, który obecnie zamieniony został na sale taneczne, koncertowe, czy tez restauracje i kawiarenki.

Lanzarote to tajemnica, raj i piekło, wyraziste barwy i krajobrazy pełne mistycznego piękna. To wyspa paradoksów, niespotykanych połączeń i niesamowitych doświadczeń.

Leave a Reply