Costa del Sol

costa-del-sol0Costa del Sol to wybrzeże w południowej części Andaluzji, które pełne jest słońca i złotych plaż. Turystów zachwycają także zabytki kultury Maurów, czy też zabytki architektoniczne. Palmy osłaniają od gorących promieni, a gaje oliwne oraz plantacje pomarańczy pozwalają poczuć magię Hiszpanii. Sezon trwa tu od kwietnia do listopada, choć Wybrzeże Słońca można odwiedzać przez cały rok.

Spacer pośród małych wiosek, które znajdują się u stóp Gór Sierra Nevada pozwala nie tylko na spokojny odpoczynek od miejskiego zgiełku, ale również na upajanie się pięknem przyrody. Mauretańskie budowle zachwycają, a wycieczki do pobliskich miejscowości pozwalają poznać Costa del Sol i zakochać się w tym miejscu.

Warto wybrać się do Torremolinos, która słynie z gościnności, pełna jest muzyki flamenco płynącej z klubów i dyskotek od wieczorka do samego rana. Zaś zabytki kultury chrześcijańskiej i muzułmańskiej można podziwiać w miejscowości Marbella, która przyciąga dzięki swoim górzystym terenom i rozwiniętą bazą hotelową oraz gastronomiczną.

Także Malaga jest prawdziwą perełką wybrzeża. Liczne zabytki ukazują egzotyczną kulturę tego miejsca, a piękne góry Montes de Malaga stanowią dodatkową atrakcję. Będąc tu warto zobaczyć również twierdzę Alcazaba.

Malownicza Fuengiroli także przyciąga turystów. Niezwykła promenada pełna jest spacerujących po niej par, a palmy, kwiaty i egzotyczna roślinność nadają temu miejscu wyjątkowości.

Warto zobaczyć również Benalmadenę, która słynie z pięknego portu jachtowego. Będąc w tym miasteczku nie sposób nie wjechać na wzgórze kolejką Teleferico, dzięki której możliwe jest zobaczenie całego miasta z góry.

Wybrzeże Słońca to także zapach historii. Można tu zobaczyć zabytki mauretańskie oraz niesamowity Plac Konstytucji. W Fuengeroli natomiast znajduje się Plac Kościelny. Zachwyca zamek San Isidro, czy też zamek Castillo Gibralfaro, a inspiruje niewątpliwie dom Picassa.

Costa del Sol bowiem to miejsce, którego nie da się zapomnieć, pełne magii i interesujących miejsc oraz słońca, które ogrzewa piaszczyste plaże i odbija się wśród lazurowego morza.

Leave a Reply