Mecedonia

Macedonia nie należy wprawdzie do popularnych miejsc wybieranych na urlop, co jednak nie oznacza, że nie oferuje ona atrakcji. To bardzo urokliwy kraj, w którym nie tylko mamy możliwość spędzenia wolnego czasu w otoczeniu niezwykłej przyrody, ale równocześnie to świetna okazja do skosztowania bałkańskiej kuchni. Macedonia jest idealnym miejscem dla wszystkich osób, które pragną poznać nowy, intrygujący kierunek. Gdzie zatem pojechać?

Atrakcje turystyczne Macedonii

Macedonia oferuje różne możliwości i każdy znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie. Oto kilka propozycji szczególnie interesujących. Miejscem, które polecane jest przez wszystkie przewodniki jest Ochryd oraz jezioro Ochrydzkie. Ta okolica została bowiem wpisana na listę UNESCO. Jezioro to nie tylko należy do najstarszych, ale również i najgłębszych. To świetne miejsce do zrelaksowania się. Natomiast dla wielbicieli miejskiego życia, idealnym celem będzie stolica Macedonii, czyli Skopje. Czeka nas tam niezliczona ilość atrakcji. Co można zobaczyć w Skopje? Warto przede wszystkim odwiedzić kamienny most, twierdzę, a także Carsiję, czyli dzielnicę muzułmańską. Całe miasto posiada jednak niezwykły charakter i jest niezmiernie urokliwe. Będąc w Macedonii, nie należy również zapominać o Mawrowie, czyli górskim kurorcie znajdującym się w zachodniej Macedonii. To okolica dość chętnie wybierana przez turystów. Zimą przyjeżdżają tu wielbiciele nart, a latem natomiast można zwiedzić malowniczy Park Narodowy.

Macedonia latem i zimą

Jak więc widać baza turystyczna w Macedonii jest dość rozbudowana, a kraj ten oferuje atrakcje każdą porą roku. W cieplejszych miesiącach to idealne miejsce dla wszystkich osób, które uwielbiają kontakt z przyrodą. Macedonia posiada bowiem mnóstwo malowniczych regionów. Znajdzie tutaj każdy coś dla siebie. Wielbiciele wspinaczki i pieszych wędrówek mogą odwiedzić macedońskie góry, natomiast osoby, które wolą bardziej się zrelaksować mogą wybrać się nad jeziora. Dodatkowo miasteczka w Macedonii oferują mnóstwo zabytków oraz przede wszystkim niezwykłą kulturę. Podczas takiej wyprawy warto też spróbować lokalnego jedzenie, gdyż jest ono naprawdę wspaniałe. Oferuje wyraziste i niespotykane smaki, które wprost zachwycają. Choć więc Macedonia nie jest często wybieranym kierunkiem, to jednak pomału się to zmienia. Wiele osób zaczyna odkrywać to niezwykłe miejsce, które oferuje tak wiele atrakcji. To świetna okolica na spędzenie zarówno urlopu letniego jak i zimowego.

Leave a Reply