Teneryfa

teneryfa1

Słońce, rozległe plaże przyciągające niezwykłym kolorytem oraz egzotyczna przyroda. Bajkowa Teneryfa, największa z Wysp Kanaryjskich, to idealne miejsce na delektowanie się malowniczym skalistym krajobrazem i podziwiane cudów natury. Położona jest na Oceanie Atlantyckim i podzielona na dwie strefy klimatyczne: Północną oraz Południową. Część Północna jest nieco chłodniejsza, charakteryzuje się skalistym wybrzeżem oraz czarnymi i szarymi plażami, zaś Południowa kusi wyższymi temperaturami, nie występuje tu jednak tak bujna i ciesząca oko roślinność, jak w północnej części wyspy.

Teneryfa to miejsce, w którym sezon turystyczny trwa cały rok. Średnie temperatury utrzymują się w granicach dwudziestu kilku stopni. Nawet w miesiącach zimowych można liczyć na słupek rtęci sięgający dwudziestej pierwszej kreski.

Miłośnicy słonecznych kąpieli poczują się na tej magicznej wyspie jak w raju. Występujące tutaj plaże są jednymi z najczystszych w całej Europie, a ich barwa uwarunkowana jest wulkanicznym pochodzeniem Teneryfy. Plaże w obrębie gór Montana Roja zachwycają przepięknym ciemnoczerwonym kolorem, zaś te zlokalizowane w Puerto de la Cruz posiadają barwę czarną.

Osoby pragnące eksplorować najpiękniejsze zakątki wyspy z całą pewnością powinny wybrać się do Parku Narodowego Teide, który uzyskał wpis na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W jego obrębie znajduje się najwyższy szczyt całej Hiszpanii – Pico del Teide, liczący 3718 m n.p.m.

Miłośników przyrody z pewnością zadowoli też wyprawa do malowniczej wioski Masca, znajdującej się w górach Teno, między ogromnymi wąwozami. Prowadzi tutaj pięciokilometrowy szlak, przebiegający przez dawne tereny uprawne.

Osoby wrażliwe na piękno przyrody powinny również zawitać do bajkowego Los Gigantes, czyli miasteczka zlokalizowanego na zachodzie wyspy. Miejsce słynie z przepięknych skalistych klifów masywu Teno, które pionowo spadają do oceanu.

Miejscowością jak magnes przyciągającą podróżujących po Teneryfie wczasowiczów jest także klimatyczne Garachico. Stare miasteczko pełne jest przytulnych kawiarenek i pełnych uroku uliczek. W przeszłości znajdował się tutaj port, dziś zobaczyć można pomnik byłego prezydenta Wenezueli, walczącego o wolność Simona Bolivara.

Rodziny z dziećmi koniecznie powinny się zaś wybrać do Siam Park, czyli największego w Hiszpanii tematycznego parku wodnego, w którym znajduje się aż kilkanaście zjeżdżalni, podgrzewana woda i biały, przywieziony z Portugalii piasek. Warto także odwiedzić Teneryfa Loro Park, czyli park zoobotaniczny, znajdujący się na północy wyspy, w Puerta de la Cruz. Można tu podziwiać m.in. cztery sprowadzone z USA orki. Wielu atrakcji dostarczy także wizyta w Jungle Park, zlokalizowanym niedaleko miejscowości Los Cristianos. Urlop na Teneryfie to idealna opcja dla każdego.