Algarve

algarve0Na południu Portugalii znajduje się przepiękny rejon turystyczny, pełen piaszczystych plaż i niesamowitych widoków – Algarve. Zajmuje on południowe wybrzeże począwszy od Przylądka Świętego Wincentego aż po granicę z Hiszpanią. Świetne warunki do uprawiania surfingu, czy innych sportów wodnych przyciągają miłośników aktywności fizycznej, a gorące słońce i lazurowa woda tych, którzy pragną odpoczywać opalając się, czy kąpiąc w morzu. Algarve to jedna z sześciu prowincji Portugalii znajdujących się na kontynencie europejskim.

Stolicą tego rejonu jest największe miasto w południowej Portugalii – Faro. To tu znajduje się państwowy uniwersytet oraz międzynarodowy port lotniczy. Faro pełne jest wspaniałych uliczek, kawiarenek, czy też zabytków.

Algarve słynie z pięknych plaż, dużych, a także mniejszych w otoczeniu wysokiego wybrzeża klifowego, które dodatkowo usiane są głazami o ciekawych kształtach. Plaże te są jednymi z najpiękniejszych na świecie. Warto zobaczyć Praia de Rocha czy Praia da Marinha.

Algarve to pagórkowaty teren, pełen atrakcji i ciekawych rozrywek, a także miejsc mających swoją historię. Warto zobaczyć chociażby Lagos, które jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych. Znajdują się tu interesujące zabytki, a atmosfera tego miejsca zachęca do pozostania tu na dłużej.

Najpopularniejszym miejscem w Algarve jest Albuferia, miasto pełne barów, dyskotek i hoteli. Warto również zobaczyć miejscowość wypoczynkową Vila Real de Santo Antonio, która położona jest blisko granicy z Hiszpanią.

Będąc w Algarve nie można zapomnieć o Ponta da Piedade – to cypel z niesamowitymi formacjami skalnymi i klifami, który zachwyca obserwatorów swoim kształtem. Piękne klify znajdują się również w okolicach miejscowości Carrapateira, która położona jest w zachodniej części regionu.

Algarve to także Sao Lourenco, barokowy kościół pełen niepowtarzalnych fresków, czy zabytkowa Kaplica NossaSenhora da Graca znajdująca się w Segres. Rejon ten posiada bowiem tyle atrakcji, że nie sposób tu się nudzić.

Jeśli zainteresowała Cię miejscowość i chciałbyś poszukać ofert wczasów w Algarve polecam stronę Travelplanet.pl, dodatkowe opinie o obiektach i atrakcjach radze wyszukać na Holidaycheck.pl

Leave a Reply