Złote Piaski – atrakcje dla miłośników zwiedzania

Bułgarski region Złote Piaski, usytuowany w północno-wschodniej części Bułgarii, nad Morzem Czarnym, przyciąga zarówno miłośników zażywania słonecznych kąpieli na długich rozległych plażach, jak i turystów aktywnych, pragnących poznać tajemnice zabytkowych okolicznych miast. Malownicza linia brzegowa, słońce i liczne atrakcje dostarczą moc niezapomnianych przeżyć.

Złote Piaski – co warto zobaczyć w pobliżu, zwiedzanie, atrakcje turystyczne

Kurort Złote Piaski stanowi idealną bazę wypadową na wycieczki do Warny, gdzie podziwiać można pozostałości po fortyfikacjach bizantyjskich z VI stulecia, ruiny rzymskich budowli, fundamenty bazylik, pochodzących z V i VII w. oraz wspaniałe Muzeum Archeologiczne, gromadzące najstarsze na świecie ozdoby ze złota. Na szczególną uwagę zasługuje zaś charakterystyczna Katedra Zaśnięcia NMP z XIX w., wzniesiona na wzór cerkwi w Sankt Petersburgu, a także Mauzoleum Władysława Warneńczyka.

Podczas pobytu w ośrodku Złote Piaski warto również wybrać się w podróż do pobliskiej miejscowości Bałczik, która zachwyca przepięknym pałacem, letnią rezydencją rumuńskiej królowej Marii oraz zlokalizowanymi przed budowlą ogrodami pałacowymi, gdzie występuje niemal 3000 gatunków roślin.

Pasjonaci zwiedzania powinni również pomyśleć o wycieczce do miejscowości Ewksinograd, gdzie usytuowany jest, pochodzący z XIX stulecia, pałac wzniesiony przez księcia Battenberga. Budowla w czasach komunizmu stanowiła ulubione miejsce wakacyjnego wypoczynku znanych polityków.

Sporą popularnością w regionie Złote Piaski cieszy się także malownicza miejscowość Sweti Konstantin i Elena. W jej okolicy zlokalizowany jest tzw. Kamienny Las, stworzony przez dziesiątki skalnych formacji, które liczą ponad 50 mln lat. Według legend przebywanie w tym miejscu ma niezwykle korzystny wpływ na stan ludzkiego organizmu i duszy.

Złote Piaski – wczasy pełne przygód i aktywności

Region Złote Piaski to nie tylko długie piaszczyste plaże i krystalicznie czysta woda. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu moc wrażeń odnajdą podczas zwiedzania zabytkowej Warny, Bałcziku, Ewksinogradu oraz miejscowości Sweti Konstantin i Elena. Osoby spragnione kontaktu z naturą mogą również wybrać się na piesze wycieczki krajoznawcze lub przemierzyć kilka rowerowych szlaków.