7 najpiękniejszych greckich plaż

myrtos-kefalonia

Grecja to kraj pełen słońca, cudownej muzyki, potraw, które kuszą najbardziej wybredne podniebienia oraz malowniczych plaż. Szum morza i miękki piasek pod stopami, cudowny krajobraz i atmosfera relaksu oraz błogości to przepis na niezapomniane wakacje. Grecja posiada ponad 6 tysięcy wysp, a na każdej z nich boskie plaże. Wybrzeże kraju także obfituje w te urocze zakątki, w związku z czym naprawdę trudno jest wybrać 7 najpiękniejszych spośród tak wielu niezwykłych plaż. Jednocześnie te wybrane poniżej naprawdę warto zobaczyć i dać się przez nie oczarować.

Niewątpliwie cudem natury jest czerwona plaża znajdująca się na wulkanicznej wyspie Santorini. Robi ona niesamowite wrażenie swoim wyjątkowym krajobrazem pełnym czerwonych i czarnych skał oraz morzem, które pięknie dopełnia przestrzeń swoim błękitem. Do plaży można dostać się statkiem lub tez dojść pieszo. To idealne miejsce nie tylko dla miłośników leniuchowania i kąpieli słonecznych, lecz również dla amatorów nurkowania, bowiem znajdują się tu wspaniałe zakątki do zwiedzania podwodnego świata.

Niesamowicie piękne plaże można odnaleźć także na wyspie Antipaxos – plaża Voutoumi oraz na wyspie Zakynthos – plaża Navagio. Pierwsza znajduje się pomiędzy skałami w dużej zatoce i jest niemal dzika, co robi wrażenie. Druga natomiast znana jest jako Zatoka Wraku i bardzo wiele osób uważa ją za najpiękniejszą w całej Grecji. To także jedna z najczęściej fotografowanych plaż w kraju.

W Kefalinii czeka kolejny cud przyrodniczy ulokowany pomiędzy białymi skałami. Mowa tu o Myrtos, plaży w kształcie półkola, która zachwyca czystością i niezapomnianym urokiem. Skały porośnięte są ciekawą roślinnością, a pomiędzy drobnym piaskiem można odnaleźć także kamyczki wapienne. Plaża ta jest laureatką wielu wyróżnień i nagród.

Wymieniając najpiękniejsze nadmorskie zakątki Grecki nie sposób pominąć Krety. Sama wyspa jest już zjawiskiem, a znajdująca się tutaj plaża potrafi zachwycić. Elafonisi oblewana jest przez niezwykle czyste morskie wody, a dodatkowym jej atutem jest cudowna laguna. Poza tym piasek jest tu różowy, co sprawia, że miejsce to nabiera wyjątkowego charakteru.

Wspaniałe plaże odnaleźć można także na Riwierze Olimpijskiej. Bardziej spokojna, a zarazem niezwykle piękna jest Platia Amos, która dodatkowo zachwyca wodą mieniąca się wszystkimi odcieniami błękitu, a otaczają ją malownicze górskie szczyty. To oczywiście tylko jedna z propozycji wypoczynkowych na riwierze, bowiem jest tu tak wiele cudownych plaż, że trudno wybrać tę, która zasługuje na miano królowej.

Siódemkę najpiękniejszych greckich plaż z czystym sumieniem może zamknąć Skala, zakątek znajdujący się w miasteczku Gerakini na Półwyspie Chalkidiki. Wspaniałe widoki i niezwykła atmosfera sprawiają, że chce się tutaj odpoczywać bez końca… Warto dać sobie chociaż parę dni, by poznać ją bliżej i prawdziwie odpocząć, podobnie jak pozostałe sześć plaż, z których każda może czymś zaskoczyć i sprawić, że Grecja już na zawsze kojarzyć się będzie z rajem na ziemi.