Wybrzeże lizbońskie

wybrzeze-lizbonskie

Wybrzeże Lizbońskie to przepiękny zakątek Portugalii, do którego rok rocznie przyjeżdżają turyści z całego świata. Czaruje ono wspaniałymi plażami (jednymi z najczystszych w całej Europie), niepowtarzalnymi wioskami rybackimi oraz bogactwem zabytków. Wybrzeże Lizbońskie znajduje się w południowo-zachodniej części Portugalii i łączy się z Oceanem Atlantyckim, a jego linia brzegowa rozciąga się pomiędzy soczysto-zielonymi wzgórzami Sintry i niesamowitą Lizboną.

Jednym z najsłynniejszych kurortów Wybrzeża Lizbońskiego jest Estoril. To pełne kwiatów, pastelowych barw, cudownych plaż i palm miasteczko, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Można tu wspaniale spędzić czas na polach golfowych lub też spacerując po nadmorskich promenadach. W Estoril często odbywają się także festiwale muzyczne, koncerty oraz imprezy sportowe.

Równie ciekawym kurortem jest Cascais, często nazywany królewskim. Ulokowany w malowniczej zatoce oferuje ogromną ilość rozrywek, takich jak imprezy w klubach czy pubach, uprawianie sportów wodnych (żeglarstwo, windsurfing czy kitesurfing), a strzegą go latarnie morskie oraz forty. Będąc w tym kurorcie warto zobaczyć Muzeum Morza oraz Museu Condes de Castro Guimaraes z kolekcjami ceramiki, obrazów, srebra oraz znalezisk archeologicznych.

Jeśli ktoś pragnie poświęcić się całkowicie odpoczynkowi wygrzewając się na słońcu to miejscem idealnym będzie Sesimbra. Kurort ten posiada wiele hoteli i apartamentów, a jego najsłynniejszą plażą jest niewątpliwie piaszczysta i szeroka plaża ulokowana w pobliżu fortecy Fortaleza. Będąc w tym miejscu warto zwiedzić zamek mauretański oraz Porto de Abrigo – port z mnóstwem tawern ze świeżymi rybami.

Jednym z głównych kurortów Wybrzeża Lizbońskiego jest także Costa de Caparica, który znajduje się obok Cascais. Z jego nazwą łączy się ciekawa historia bowiem pochodzi ona od znalezionej dokładnie w tym miejscu peleryny, w której było pełno złotych monet. Sam kurort zaś pełen jest przeróżnych atrakcji, takich jak restauracje, puby, kluby czy urocze deptaki. Warto zobaczyć plac Praca da Liberade oraz zrelaksować się na kilkunastokilometrowej, szerokiej plaży.