Wybrzeże Egejskie

wybrzeze-egejskie0Cudowne plaże, błękitne morze, piękne promenady – tureckie Wybrzeże Egejskie przyciąga turystów z całego świata. Można tu uprawiać paralotniarstwo, żeglarstwo, windsurfing, czy nurkowanie, odpoczywać w czasie długich spacerów wzdłuż brzegu, czy przyglądać się pięknym krajobrazom jeżdżąc konno. Czekają również boiska do gry w cricketa, pola golfowe i korty tenisowe.

Warto wybrać się do Marmaris, miejscowości, która posiada ogromny port jachtowy oraz dobrze zagospodarowaną, piękną plażę. Otoczone jest dziką przyrodą, krajobrazy pełne wspaniałych widoków zachwycają turystów. Jest tu także szeroki wybór sportów oraz liczne zabytki. Życie tętni tu całą dobę, a kluby zachęcają do zabawy do rana. W Marmaris można zobaczyć barwne bazary, gdzie czeka pełno orientalnych i oryginalnych pamiątek.

Niesamowite widoki gwarantuje również Wyspa Ptaków, Kusadasi oraz Bodrum. Pełno tu kwiatów i cudownych lagun. Bodrum słynie także z zabytków kultury. Są tu greckie ruiny Halikarnas, zaliczane kiedyś do siedmiu cudów świata oraz grobowce z I wieku. To miejsce najchętniej odwiedzane przez turystów. Warto odwiedzić również Muzeum Archeologiczne oraz kościół św. Piotra.

Wybrzeże Egejskie to także aquaparki, centra rozrywki czy luksusowe hotele. Ciekawą miejscowością, w której można spróbować wielu atrakcji jest chociażby Icmeler, który znajduje się na przedmieściach Marmaris. Pełno to hoteli, a baza gastronomiczna jest tu bardzo dobrze rozbudowana. Idąc z Icmeler promenadą mającą około 9 kilometrów można zaś odpocząć spoglądając w morze, czy relaksować się w jednej z kawiarenek.

Oprócz takich kurortów jak Marmaris, czy Bodrum warto zobaczyć również Kuşadasi oraz zwiedzić wybrzeże dzięki trasie widokowej prowadzącej z Çanakkale nad Dardanelami do półwyspu Datça. Tereny w głębi lądu są pełne obiektów, stanowiących o 5000-letniej historii Grecji i Rzymu. Jest tu również wiele zabytków chrześcijańskich.

Wybrzeże Egejskie to historia, zabytki, mnóstwo możliwości odpoczynku, aktywnego lub biernego, a także niesamowite widoki i miejsca, o których się nie zapomina.

Leave a Reply